Webinar aangepaste invulling Permanente Educatie
Laatste mogelijkheid tot restitutie is één week voorafgaand aan de bijeenkomst
Kosteloos voor niet-vab-leden
* Leden zijn volwaardig, aspirant of erelid
Er zijn nog geen deelnemers aangemeld.

Webinar aangepaste invulling Permanente Educatie
Vanaf 1 januari 2025 is het vernieuwde kwaliteitsreglement van de VAB van kracht. Daarmee is Permanente Educatie (PE) een stevig onderdeel geworden van onze beroepsstandaard. Een belangrijke stap, passend bij onze ambitie om te staan voor kwaliteit, vakmanschap en voortdurende ontwikkeling van onze leden.
We zitten nog volop in de opstartfase en leren samen wat werkt. Daarom zijn op basis van praktijkervaringen voor het jaar 2025 de volgende aanpassingen gedaan:
- E-categorie (Duurzaam Ondernemerschap): de aandachtsgebieden worden samengevoegd. Je mag PE-punten breder inzetten.
- A-categorie (Kringlooplandbouw): er komt ruimte voor alternatieve leeractiviteiten, zoals projecten of werkgroepen, mits ze inhoudelijk bijdragen aan een A-aandachtsgebied.
Binnen het vernieuwde PE-systeem blijven de basisverplichtingen ongewijzigd. Als erkende adviseur moet je jaarlijks minimaal 20 PE-punten behalen, waarvan in ieder geval:
- Minimaal 3 geaccrediteerde punten op het gebied van vaardigheden,
- Minimaal 3 punten via fysieke VAB-activiteiten, geaccrediteerd of niet.
Lees details hier. We kunnen voorstellen dat deze wijziging vragen oproept, zeker in individuele of uitzonderlijke gevallen. Juist daarvoor hebben we dit webinar opgezet. Hierin lopen we bovengenoemde aanpassing na, om vervolgens ruimte te bieden voor de deelnemers om vragen te beantwoorden. Margit van den Burg, kwaliteitsbeheerder bij het verenigingsbureau van de VAB, zal hier het voortouw nemen. Moderatie van het webinar is in handen van Paul Daniëls.
Programma
12:45 uur Teams open
13:00 uur Uitleg aanpassing invulling PE
13:30 uur Ruimte voor vragen en opmerkingen
14:00 uur Einde
Bekijk alle activiteiten in de rubriek: